Miejskie obchody Dnia Strażaka w Katowicach
- 5 dni temu
- 1 minut(y) czytania
Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada na dzień 4 maja, jednak obchody związane z tym świętem organizowane są w ciągu całego miesiąca.
W Katowicach uroczyste obchody odbyły się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach - Szopienicach w czwartek 21 maja 2026r.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Marek Wójcik - Wojewoda Śląski, Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, st. bryg. Roman Klecha – Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP; st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski – Komendant Miejski PSP w Katowicach, Janusz Kucharczyk - Prezes Zarządu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Katowicach.
W uroczystości na zaproszenie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Prezesa Zarządu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Katowicach uczestniczyli przedstawiciele Śląskiej Rady FSNT NOT Katowice oraz OZW SEP.
Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz akty nadania wyższych stopni służbowych. Uhonorowano tym samym strażaków za ich zaangażowanie, profesjonalizm oraz wieloletnią służbę.







Komentarze